WORKSHOPY PRO VEŘEJNOST I ÚČASTNÍKY FESTIVALU

26. – 28. 5. 2017

KDY KDE KDO CENA
Pátek 26.5.2017
16.00-18.30
sál SVČ Lužánky, Lidická 50 SITE SPECIFIC – Rena Milgrom 250Kč přihlásit se
Sobota 27.5.2017
10.00-12.00
sál SVČ Lužánky, Lidická 50 POIESIS OF MOVEMENT/POEZIE POHYBU – Natascha Noack (DE) 300kč přihlásit se
Sobota 27.5.2017
10.00-12.00
tělocvična ZŠ Kotkářská, Kotlářská 4 SVALOVÉ NAPĚTÍ V POHYBU – Radek Mačák (CZ) 250Kč přihlásit se
Neděle 28.5.2017
10.00-12.00
sál SVČ Lužánky, Lidická 50 POIESIS OF MOVEMENT/POEZIE POHYBU – Natascha Noack (DE) 300kč přihlásit se
Neděle 28.5.2017
10.00-12.00
tělocvična ZŠ Kotkářská, Kotlářská 4 SVALOVÉ NAPĚTÍ V POHYBU – Radek Mačák (CZ) 250Kč přihlásit se

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE I EMAILEM NA verisima@luzanky.cz

 

KRAJINY – Site Spicific
Jsou místa v sobě, v naší mysli, i kolem nás…Během 150 minut vytvoříme kompozici Krajiny, kde naše těla a okolní objekty vstoupí do pohybově-tanečního dialogu. Workshop je vhodný pro tanečníky i netanečníky, pro imaginativní kreativce i ty, kdo se s námi vydá jen tak do krajin těla.Rena Milgrom – Pohybově-taneční lektorka a somatická terapeutka, performérka, vedoucí programu Vědomé Tělo. V Praze vede studio DanceLab, v Drážďanech vyučuje na Palucca taneční konzervatoři a jinak vyučuje mezinárodně metodiku Labanovy pohybové analýzy jako nástroj pro improvizaci, kompozici a vědomou práci s tělem.

 

POIESIS OF MOVEMENT/POEZIE POHYBU
Poezie pohybu, kde význam je větší než obsah, kde zvuk, artikulace a metafora otevírají prostor pro vícevrstvé vnímání a chápání. Umění přenášení významu bude  odrazovým můstkem pro naše zkoumání vnitřního a vnějšího fyzického prostoru. Živá hudba  Palo Nowak) a rytmy těla nás povedou a podpoří  v tomto dobrodružství.Natascha Noack (D) se zabývá pohybem, hudbou, jazykem a filmem. Studovala tanec a pohyb v Berlíně, Bielefeldu a Paříži před prohloubením svých znalostí o tradičních uměleckých forem v Guinee, Mali, Senegalu a Burkina Faso. Vyučuje současný a africký tanec v celé Evropě, spolupracuje při tvorbě divadelních představení s umělci z různých prostředí, překládá taneční a filmovou teorii a je členem výběrové komise Generace, sekce Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně.ŽIVÁ HUDBA Pavel Nowak (CZ)
Muzikant, lektor a muzikoterapeut učící v Ostravě. Již více jak 15 let vede bubenickí skupiny. Pravidelně pobývá v Západní Africe, kde studuje hru na tradičníÌ lidové hudební ná·stroje, zpěv a tanec. Aktivně působí jako perkusista a zpěvák v hudebních a tanečních projektech v ČR i v zahraničí. S Nataschou Noack pravidelně spolupracuje od roku 2005.
SVALOVÉ NAPĚTÍ V POHYBU
Seminář se zabývá vědomým generováním svalového napětí v konkrétních svalových skupinách a pohybem, který tím vzniká. Poznání se přímo na semináři otestuje pomocí variací na zemi,ve stoje, vzhůru nohama či ve vzduchu…
Radek Mačák –  mezinárodní pedagog a performer, který se zabývá propojením poznatků z různých pohybových oborů (tanec, boj.umění, lezení, akrobacie). V současné době pracuje na Duncan Centre konzervatoři v Praze.
Přihlášení »